Китай підтримує народ РФ у виборі власного шляху розвитку, – Сі

Тема / 10.04.2024 07:44

Китай підтримує народ РФ у виборі власного шляху розвитку, – Сі

Китай підтримує народ РФ у виборі власного шляху розвитку, – Сі

Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив, що Китай підтримує обраний російським народом власний шлях розвитку і назвав китайсько-російські відносини «прикладом гармонійного співіснування великих країн».

Про це він сказав під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим у Пекіні, передає МЗС КНР.

«Китай підтримує російський народ у виборі ним власного шляху розвитку, що відповідає його національним умовам», – сказав Сі.

Зауваживши, що цього року відзначається 75-річчя встановлення дипвідносин між Китаєм і РФ, він закликав скористатися цією нагодою, щоб «повністю реалізувати низку важливих консенсусів», досягнутих ним і російським очільником Путіним.

«Ми з президентом Путіним домовилися продовжувати підтримувати тісні контакти, щоб китайсько-російські відносини завжди розвивалися поступально і стабільно», – зазначив голова КНР.

За його словами, «Китай і Росія об’єднали зусилля, щоб створити новий зразок гармонійного співіснування та взаємовигідної співпраці між великими країнами», і їхній приклад «вніс мудрість та силу в міжнародну чесність і справедливість».

«Китай … готовий співпрацювати з Росією для інтенсифікації двосторонніх обмінів, зміцнення координації у багатосторонніх форматах, таких як БРІКС, Шанхайська організація співробітництва та інших, і об’єднувати Глобальний Південь у дусі рівності, відкритості та прозорості», – заявив лідер Китаю.

Лавров, своєю чергою, висловив похвалу на адресу Сі, під керівництвом якого «Китай досяг визначних успіхів у своєму розвитку», чим «Росія глибоко захоплюється».

Російський топдипломат також зазначив, що «успішне переобрання президента Путіна» забезпечило «спадкоємність російсько-китайських відносин, заснованих на рівності та взаємній вигоді, які демонструють сильну стійкість».

Про російське вторгнення в Україну, що триває третій рік і дестабілізує увесь світ, і від якого найбільше страждають країни Глобального Півдня, виразником чиїх інтересів Китай себе позиціонує, Сі не згадав.

Wiki