Гроші від схем Артема Шило із закупівлями трансформаторів для "Укрзалізниці" йшли на салони краси його дружини Ірини – ЗМІ

image
Резонанс / 03.04.2024 06:32

Артем Шило

Про це пишуть Коментарі.

Колишнього начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ Артема Шило було затримано детективами Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Як повідомляє НАБУ, йому звинувачують організацію схеми, за якою АТ "Укрзалізниця" закуповувала трансформатори за завищеною вдвічі ціною. Протягом 2022-2024 років група "заробила" на різниці 94,7 млн.₴

Джерело в НАБУ повідомило, що за місцем проживання Артема Шило та його дружини Ірини Шило (дівоче прізвище Попова) було здійснено обшук, вилучено великі суми коштів у доларах США та євро, інформаційні носії, техніка, а також криптогаманці, на яких можуть бути значні кошти .

Також були обшуки і з інших численних об’єктів нерухомості, пов’язаних із сімейством Шило та його найближчим оточенням (фігурантами справи). Обшуки пройшли і на об’єктах, пов’язаних із мережею салонів краси 365 STUDIO (ТОВ "365 Студіо"), якими володіє Ірина Шило (Попова) та інші об’єкти.

Журналісти Bihus.Info ще у 2022 році показали розмах бізнес-імперії сімейства Шило, пояснити яке він не зміг.

Як зазначали журналісти, розквіт бізнесу дружини Шило також збігся із шлюбом. Офіційно за десять років, на кінець 2022 року, вона заробила близько 1 мільйона доларів.

При цьому періодично Ірина Шило скаржилася в Instagram на бізнес, що ледь працює, але відкриває нові салони краси, вкладаючи в них сотні тисяч доларів і веде шикарне життя, викладаючи фото і відео у своєму акаунті.

Але якщо до шлюбу вона мала кілька збиткових точок манікюру та менше 1 млн. гривень на рахунку ФОП, то після початку відкривати один салон за іншим, а через рахунок ФОП щорічно почали проходити суми від одного до кількох мільйонів гривень.

Журналісти Bihus.Info показали, що бізнес подружжя Шило номінально було оформлено на дружину керівника ДКІБ Едуарда Крицина (пізніше його замінить Олександр Клімчук), який у 2021 році залишив СБУ і став директором з економічної та інформаційної безпеки "Укрзалізниці". Деякі фірми були фіктивно оформлені власність водія Шило – Олександра Скуратова.

На нього також переписали фірму "365 бар", яка забезпечує роботу барів у салонах Ірини Шило. 2022 року Олександра Скуратова оформили в "Укрзалізницю". Джерело в НАБУ вважає, що детективи легко доведуть у суді зв’язок між Артемом Шило, вливанню "брудних" грошей від схем з "Укрзалізницею" до салонів краси 365 STUDIO його дружини Ірини, водія Олександра Скуратова, який був номінальним власником бізнесів Ірини та Артема Шило та працював в "Укрзалізниці".

Наприкінці 2021 року у своєму Instagram Ірина Попова показувала початок ремонту шикарного салону краси на столичній Оболоні, який закінчився лише 2023 року. За різними оцінками, тільки в ремонт, техніку, оснащення салону було вкладено від $500 тис. до 1 млн. доларів США. Значні кошти були витрачені на рекламу та PR салону.

За словами джерела в НАБУ, слідство вважає, що частина грошей за схемами від закупівлі трансформаторів для "Укрзалізниці" пішла на салони краси Ірини Попової, тому не виключено, що рахунки салонів будуть незабаром заарештовані, а їхня збиткова діяльність, без підтримки грошей від корупційних дій Артема Шило буде припинена.

Також правоохоронці перевіряють факти – чи не виводилися кошти подружжя на непідконтрольну територію України, у т.ч. у тимчасово окупованому Криму, де народилася і раніше проживала Ірина Попова. Після окупації у 2014 році її батьки отримали громадянство РФ, зареєстрували бізнес та придбали нерухомість у Криму, проте походження коштів викликає питання.

Журналіст Євген Плінський також нагадує, що Артем Шило працював у СБУ в команді генерала-зрадника СБУ Андрія Наумова, заарештованого в Сербії за підозрою у відмиванні грошей, але вже вийшов на волю.

Wiki