Україна не може собі дозволити масованих атак дронів по РФ, – журналіст

Новости / 08.04.2024 10:22
Read in English

Україна не може собі дозволити масованих атак дронів по РФ, – журналіст

Україна не може собі дозволити масованих атак дронів по РФ, – журналіст

Журналіст "Інформнапалму" Антон Павлушко вважає, що Україна не може собі дозволити масованих атак дронів по Росії, оскільки це "дорого, складно, стільки дронів немає".

Він розкритикував ЗМІ та телеграм-канали за повідомлення про підбиті російські літаки, які потім не підтвердилися. Мова про масовану безпілотну атаку в ніч на 5 квітня, коли понад 50 дронів атакували три військові аеродроми РФ.

ЗМІ, зокрема західні (Reuters та BBC), з посиланням на джерела в українських спецслужбах, заявили, що знищено до шести російських винищувачів, ще вісім пошкоджено.

Однак оприлюднені того ж дня супутникові знімки не підтвердили жодного прильоту. Подальші кадри з космосу також показали, що жодних свідчень шкоди немає.

"Доказів знищених літаків немає. Тобто спроба атакувати була, але там на нас чекали, тому більшість дронів збили, що логічно", – пише Павлушко.

Журналіст упевнений, що Україна не може собі дозволити щоденних масованих нальотів. Особливо якщо це військові об’єкти, на яких на українські дрони вже чекають.

"Єдина надія, що масовість атаки таки дозволить комусь долетіти і поцілити – як це й трапилося цього разу, але тут ще треба влучити. У ситуації на прикордонних аеродромах у росіян є щонайменше кілька годин на реакцію (по "Морозовську" це буде 2-3 години після прольоту над Лисичанськом і ко), якщо йдеться про аеродроми за кордоном і набагато більше, якщо йдеться про такий собі "Енгельс"», – пояснює складність ситуації журналіст.

"Як росіяни запускають по Україні десятки "шахедів", а до цілі доходять одиниці, така ж статистика, плюс-мінус, буде і в українських дронів", – додав Павлушко.

різне dqdiqhiqqeidehant

Wiki